بیدمشک آنلاین

پاییگاه اینترنتی شخصی میلاد رضانژاد

پاییگاه اینترنتی شخصی میلاد رضانژاد

بیدمشک آنلاین

۱۵ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است


امروزه عفونت های بیمارستانی یکی از معضلات اساسی سیستم بهداشتی است. بخش های اتاق عمل بدلیل شرایط خاص زخم های باز جراحی مکانهای بالقوه ای برای ایجاد عفونت های شدید بیمارستانی می باشند و رعایت معیارهای کنترل عفونت بر اساس استانداردها کلید اصلی پیشگیری از اینگونه عفونت ها است. این پژوهش با هدف بررسی میزان بکارگیری اصول و روشهای کنترل عفونت به وسیله پرسنل در اتاق عمل بیمارستان های شهرکرد و نیز مقایسه آن با استانداردها صورت گرفته است....


کفش های اتاق عمل باید شسته شوند!

اتاق عمل یکی از بخش های بسیار مهم و قلب تپنده هر بیمارستانی است که مهمترین و حساسترین اقدامات درمانی در آن انجام میگیرد و از طرفی بخش عمده درآمد بیمارستان از این طریق است. کار در اتاق عمل دارای استاندارد ها و تکنیک های مخصوص به خود است که متاسفانه در حال حاضر در بیمارستان هایی که مسول اتاق عمل از پایه پرستار است بدلیل این که این افراد با قوانین و تکنیک های اتاق عمل آشنایی ندارند و در این زمینه آموزش ندیده اند اتاق عمل در یکسری از مسائل تخصصی لنگ میزند.

یکی از این مسائل بحث کنترل عفوت در اتاق عمل است، یکی از عوامل انتقال عفونت در اتاق عمل دمپایی های آن است که متاسفانه در مواردی مشاهده شده که بدلیل عدم آشنایی مسئولان این بخش دستورالعمل های کنترل عفونت به خوبی رعایت و اجرا نمی شوند در ادامه بخش از دستورالعمل مربوط به کفش های اتاق عمل را به اطلاع شما می رسانم...

لیست الویت های پژوهشی گروه هوشبری دانشکده پیراپزشکی سال 1394

به گزارش بیدمشک آنلاین: لیست الویت های پژوهشی گروه هوشبری دانشکده پیراپزشکی آزاد اسلامی مشهد توسط جناب دکتر هوشیار مدیر امور پژوهشی (دفترEDO) منتشر شد، همچنین علاقه مندان می توانند با مراجعه حضوری با این مرکز همکاری کنند و یا در ارتباط با طرح های خود مشاوره دریافت کنند.

اولویتهای پژوهشی گروه هوشبری  دانشکده پیراپزشکی سال 1394:

1-پژوهشهایی پیرامون برنامه آموزشی کارشناسی  هوشبری                                  

2- پژوهشهایی پیرامون اثر بخشی برنامه های کارشناسی هوشبری....

اولویتهای پژوهشی گروه اتاق عمل دانشکده پیراپزشکی سال 1394

پژوهش

به گزارش بیدمشک آنلاین: لیست الویت های پژوهشی گروه اتاق عمل دانشکده پیراپزشکی آزاد اسلامی مشهد توسط جناب دکتر هوشیار مدیر امور پژوهشی (دفترEDO) منتشر شد، همچنین علاقه مندان می توانند با مراجعه حضوری در طرح های در حال اجرا مشارکت نمایند و یا در ارتباط با طرح های خود مشاوره دریافت کنند.

الویت های پژوهشی گروه اتاق عمل:

1-آموزش به بیمار، قبل ازعمل

2-توجهات  روان شناختی به بیماران (مراقبت  های جامع نگر قبل از عمل، حین و پس از عمل

......

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به دلیل برخی اختلالات پیش آمده در زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال های گذشته در بهمن ماه به دلیل اوضاع جوی و همزمانی با فصل سرما که بعضا منجر به تغییر برنامه آزمون گشته بود، امسال آزمون کارشناسی ارشد در روز های 16 و 17 اردیبهشت ماه 1395 برگزار خواهد شد.

اطلاعیه در خصوص قرص فرمالین با نام Merck

merckقرص فرمالین

به گزارش موسسه تحقیقات استریلیزاسیون جم:


برابر استعلام (تلفنی و ایمیل) از شرکت آلمان، تولید کننده محصولات ضدعفونی قرصهای فرمالین با نام تجاری  Merck  Merck  از سال 2008 از خط تولید خارج شده و این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال قرصهای تقلبی موجود در بازار ایران نمی پذیرد. در صورت تهیه و استفاده از این قرصها دقت کنید که این قرصها در گذشته صرفاً جهت ضدعفونی بکار میرفتند و استریل کننده نیستند. به تاریخ تولید و انقضاء محصولات نیز دقت کنید.

گندزدایی لوازم و تجهیزات ویژه عمل با قرص فرمالین خطرناک است.

قرص فرمالین

دکتر رضا وفایی نژاد، کارشناس مسؤول کنترل عفونت های بیمارستانی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب افزود: در برخی از بیمارستانها و مراکز درمانی از «قرصهای فرمالین» برای گندزدایی لوازم و تجهیزاتی نظیر آندوسکوپها، لنزها، اره ها و... استفاده می شود. 

دستورالعمل کنترل عفونت در اتاق عمل

کنترل عفونت


دریافت دفترچه دستورالعمل کنترل عفونت در اتاق های عمل

دانلود رایگان کتاب جراحی شوآرتز

منابع آزمون کارشناسی ارشد اتاق عمل 94-95

اتاق عمل

منابع ازمون کارشناسی ارشد اتاق عمل - تکنولوژی جراحی وزارت بهداشت به همراه نام دروس وضرایب کنکور ارشد تکنولوژی جراحی اعلام شده از سوی وزارتخانه در زیر آورده شده است.